A- A A+
Kontrast
Facebook

dr n. o zdr. Maria Bartczak – Dyrektor

e-mail: maria.bartczak@umed.lodz.pl

Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym z zamiłowania dydaktykiem. Szczególnie interesuje mnie medycyna ratunkowa i dydaktyka z wykorzystaniem symulacji medycznej. Praca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i na UM w Łodzi pokazała mi jak ważne jest dobre praktyczne przygotowanie personelu medycznego do pełnienia przyszłych ról zawodowych. Co moim zdaniem symulacja medyczna daje studentom kierunków medycznych? Niepowtarzalną możliwość zweryfikowania swojej wiedzy, zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności oraz szansę na zmierzenie się ze swoimi lękami w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Symulacja medyczna pokazuje, że nie wszystko co się przeczytało w podręczniku pozostaje w pamięci i że nie wszystko o czym się pamięta jest łatwe do wykonania pod presją czasu i w sytuacji stresowej. Dodatkowo symulacja uzmysławia adeptom medycyny jak ważna jest praca zespołowa i odpowiednia komunikacja w pracy z pacjentem w stanie zagrożenia zdrowia oraz jak reagują w trudnych sytuacjach i jaki ma to wpływ na pracę całego zespołu. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, zwiedzam Świat zarówno część lądową jak i podwodny.

dr n. med. Anna Rutkowska – Asystent

e-mail: anna.rutkowska@umed.lodz.pl

Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, ale ostatnie lata pokazały, że nauczanie i prowadzenie dydaktyki jest tym co bardzo lubię i w co angażuję się najwięcej. Moja przygoda z symulacją zaczęła się 9 lat temu kiedy byłam uczestnikiem na kursie Symulacji Medycznej. Tam dopiero zrozumiałam, że nie tylko wiedza i umiejętności praktyczne wystarczą by pomóc pacjentowi. Bardzo ważna jest praca zespołowa, dobra komunikacja między członkami zespołu, organizacja pracy oraz rola lidera, który ten zespół prowadzi. Bardzo się cieszę, że w Centrum Symulacji Medycznych.

mgr  Cezary Kułak – Asystent

e-mail: cezary.kulak@umed.lodz.pl

Jestem ratownikiem medycznym, pracującym dotychczas zarówno w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Zespołach Ratownictwa Medycznego, jak i Dyspozytorni Medycznej. Z symulacją medyczną po raz pierwszy moje ścieżki zeszły się jeszcze podczas studiów, kiedy to zacząłem prowadzić pierwsze szkolenia i tworzyć proste scenariusze kliniczne. Jednak dopiero praca w CSM pozwoliła mi na pełne wykorzystanie tej metody dydaktycznej i utwierdzenie się w przekonaniu, że równie ważne jak ćwiczenie tego, co nauczyliśmy się z podręcznika jest omówienie działań i ich spokojna analiza już po zakończeniu scenariusza. W wolnych chwilach staram się opanowywać dziką naturę i nadmiar energii mojego psa.

mgr Grzegorz Milewski – Specjalista ds. symulacji

e-mail: grzegorz.milewski@umed.lodz.pl

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kierunku ratownictwo medyczne. W czasie studiów aktywnie działałem w Studenckim Towarzystwie Naukowym oraz Studenckim Kole Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof. Od 2006 roku pracuje w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w
Łodzi na zespole wyjazdowym jako ratownik medyczny. W CSM pełnie
role specjalisty ds. symulacji medycznych. Moje zainteresowania
to: wspinaczka  górska, squash, pływanie.

mgr Natalia Milewska – Koordynator ds. symulacji

e-mail: natalia.milewska@umed.lodz.pl

Od 2019 roku pracuję jako technik w Centrum Symulacji Medycznych.

Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, przez kilka lat pracowałam jako dyspozytor medyczny i operator linii alarmowej.

Z dydaktyką na Uniwersytecie Medycznym jestem związana od 2012 roku. W trakcie pracy działam w Centrum Symulacji w myśl zasady „Nie musisz być cały czas poważny, aby wykonywać dobrą robotę"

Wolne chwile lubię spędzać eksperymentując w kuchni.

 
 

mgr Anna Pilarska – Specjalista ds. symulacji

e-mail: anna.marczynska@umed.lodz.pl

Z wykształcenia psycholog doradztwa zawodowego i organizacji. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia indywidualnego poradnictwa psychologicznego oraz warsztatów z zakresu rozwijania kompetencji miękkich.
Absolwentka szkoły policealnej nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego kierunku Ratownik Medyczny.

mgr Mateusz Znyk – Specjalista ds. symulacji

e-mail: mateusz.znyk@umed.lodz.pl

Jestem ratownikiem medycznym oraz magistrem zdrowia publicznego ze specjalizacją organizacja medycyny ratunkowej i zarządzania kryzysowego.

W czasie pierwszych studiów na Politechnice Łódzkiej dzięki pracy w Studenckim Radiu ŻAK Politechniki Łódzkiej zdobyłem również doświadczenie w zakresie dziennikarstwa radiowego oraz realizacji dźwięku. Szybko okazało się, że ogromną radość przynosi mi praca z zespołami na scenie w czasie koncertów oraz w studiu nagraniowym.

Na co dzień pracuję jako specjalista ds. symulacji oraz jako ratownik medyczny kierowca w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, pracuję naukowo oraz współtworzę programy „Świadoma Symulacja" i  „UMED Science".

Interesuję się podróżami, w czasie których chętnie poznaję inne kultury, języki i obyczaje, uwielbiam również żeglować i jeździć na nartach. Poza szlifowaniem i zdobywaniem nowej wiedzy medycznej bardzo lubię też zgłębiać inne obszary wiedzy np., w zakresie kulturoznawstwa, fizyki, astronomii oraz mechaniki i budowy maszyn.

lek Natalia Siennicka – Asystent

e-mail: natalia.siennicka@umed.lodz.pl

Z wykształcenia jestem lekarzem. Na co dzień łączę pracę w Centrum Symulacji z pracą w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny ratunkowej.
Z symulacją jestem związana od początkowych lat studiów – to była miłość od pierwszego wejrzenia. Bardzo mi się podoba, że w symulacji oprócz pracy nad umiejętnościami technicznymi, można popracować nad komunikacją w zespole, rozwijać umiejętności miękkie.
W pracy w SOR najważniejszy jest dla mnie kontakt z pacjentami. Uwielbiam się uśmiechać i rozmawiać o życiu. Chociaż nie powiem, zadrenowanie opłucnej też sprawia mi przyjemność 😉

mgr inż. Paweł Woźniak – Informatyk

e-mail: pawel.wozniak@umed.lodz.pl

Informatyk z powołania. Zawsze interesowałem się komputerami i informatyką. To moja pasja. Moją specjalizacją są sieci komputerowe aczkolwiek całkiem nieźle radze sobie z problemami w systemach operacyjnych. Zrobienie prostego programu czy strony też nie stanowi dla mnie problemu 🙂

Posiadam certyfikaty Linuxa  z LPIC1 i LPIC2,  oraz ukończone kursy Cisco CCNP, CCNA VOICE, Windows 2003 Server.

mgr  Beata Piekarz-Kłys – Asystent

e-mail: beata.piekarz@umed.lodz.pl

Roksana Adamska – Sekretarka

e-mail: roksana.adamska@umed.lodz.pl

Z wykształcenia i zamiłowania jestem plastykiem. Przygodę z Centrum Symulacji Medycznych zaczęłam w 2020 roku. Wcześniej przez wiele lat pracowałam jako operator numeru alarmowego w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Obecnie w Centrum Symulacji Medycznych pełnie funkcje sekretarki oraz sekretarza kursów. W wolnym czasie chętnie siadam do sztalugi i maluje obrazy. Moją pasją są podróże, zarówno te małe jak i te duże.

lek Agnieszka Kowalczyk – Asystent

e-mail: agnieszka.kowalczyk@umed.lodz.pl

Obecnie jestem lekarzem stażystą z planem na rozwój zawodowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Moja przygoda z symulacją medyczną rozpoczęła się na studiach i trwa do dziś. W CSM miałam okazję zdobyć wiele nowych umiejętności praktycznych oraz sprawdzić się w roli Team Leadera zespołu. Nasze Centrum to dla mnie przede wszystkim wspaniała ekipa zaangażowanych ludzi i nauka w przyjaznej atmosferze. W czasie wolnym uwielbiam podróżować, grać na pianinie oraz jeździć na rowerze i na nartach.

mgr  Michał Mielczarek – Specjalista ds. symulacji

e-mail: michal.mielczarek@umed.lodz.pl

mgr  Dariusz Wójcik – Instruktor

e-mail: dariusz.wojcik@umed.lodz.pl

mgr Marcin Maciejewski – Asystent

e-mail:  marcin.maciejewski@umed.lodz.pl

lek. Przemysław Szczepanowski – Asystent

e-mail:  przemyslaw.szczepanowski@umed.lodz.pl

dr n.med. Marek Kasielski – Adiunkt

e-mail: marek.kasielski @umed.lodz.pl

mgr  Marcin Dzwonkowski – Asystent

e-mail: marcin.dzwonkowski@umed.lodz.pl

mgr Sławomir Balcerak – Specjalista ds. symulacji

e-mail: slawomir.balcerak@umed.lodz.pl

dr n. med. Włodzimierz Janiszewski – Asystent

e-mail:  wlodzimierz.janiszewski@umed.lodz.pl

lek. Joanna Forycka – Asystent

e-mail: joanna.forycka@umed.lodz.pl

Alicja Walczak – Samodzielny referent ds. symulacji

e-mail: alicja.walczak@umed.lodz.pl

Dariusz Dejnakowski – Samodzielny referent ds. symulacji

e-mail: dariusz.dejnakowski@umed.lodz.pl

mgr Martyna Sapanowska – Samodzielny referent ds. symulacji

e-mail: martyna.bazan@umed.lodz.pl

Maciej Adamski – Samodzielny referent ds. symulacji

e-mail: maciej.adamski@umed.lodz.pl

mgr Kinga Rzepecka – Samodzielny referent ds. symulacji

e-mail: kinga.rzepecka@umed.lodz.pl

Iwo Kargowski – Samodzielny referent ds. symulacji

e-mail: iwo.kargowski@umed.lodz.pl

mgr Wojciech Gumulski – Asystent

e-mail: wojciech.gumulski@umed.lodz.pl

lek Łukasz Sencerek– Asystent

e-mail: lukasz.sencerek@umed.lodz.pl

lek Mchalina Wiwatowska-Ligęza – Asystent

e-mail: michalina.wiwatowska-ligeza@umed.lodz.pl

lek Dominika Cieślak– Asystent

e-mail: dominika.cieslak@umed.lodz.pl

lek Dominika Świerczewska – Asystent

e-mail: dominika.swierczewska@umed.lodz.pl

Chcesz zasilić nasz zespół?

Kliknij w link poniżej i zobacz czy mamy ofertę dla Ciebie!