Pracownicy CSM

Pracownicy CSM


dr n. o zdr. Maria Bartczak – Dyrektor

e-mail: maria.bartczak@umed.lodz.pl

dr n o zdrowiu Maria Bartczak z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym z zamiłowania dydaktykiem. Szczególnie interesuje mnie medycyna ratunkowa i dydaktyka z wykorzystaniem symulacji medycznej. Praca w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i na UM w Łodzi pokazała mi jak ważne jest dobre praktyczne przygotowanie personelu medycznego do pełnienia przyszłych ról zawodowych. Co moim zdaniem symulacja medyczna daje studentom kierunków medycznych? Niepowtarzalną możliwość zweryfikowania swojej wiedzy, zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności oraz szansę na zmierzenie się ze swoimi lękami w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Symulacja medyczna pokazuje, że nie wszystko co się przeczytało w podręczniku pozostaje w pamięci i że nie wszystko o czym się pamięta jest łatwe do wykonania pod presją czasu i w sytuacji stresowej. Dodatkowo symulacja uzmysławia adeptom medycyny jak ważna jest praca zespołowa i odpowiednia komunikacja w pracy z pacjentem w stanie zagrożenia zdrowia oraz jak reagują w trudnych sytuacjach i jaki ma to wpływ na pracę całego zespołu. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, zwiedzam Świat zarówno część lądową jak i podwodny.


dr n. med. Anna Rutkowska – Asystent

e-mail: anna.rutkowska@umed.lodz.pl

Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, ale ostatnie lata pokazały, że nauczanie i prowadzenie dydaktyki jest tym co bardzo lubię i w co angażuję się najwięcej. Moja przygoda z symulacją zaczęła się 9 lat temu kiedy byłam uczestnikiem na kursie Symulacji Medycznej. Tam dopiero zrozumiałam, że nie tylko wiedza i umiejętności praktyczne wystarczą by pomóc pacjentowi. Bardzo ważna jest praca zespołowa, dobra komunikacja między członkami zespołu, organizacja pracy oraz rola lidera, który ten zespół prowadzi. Bardzo się cieszę, że w Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w którym mam ogromną przyjemność pracować studenci mają możliwość zmierzyć się z leczeniem różnych przypadków klinicznych ale również kształtować umiejętności miękkie potrzebne im w ich przyszłej pracy.

Ostatnio każdą wolną chwilę szczególnie w okresie wiosenno-letnim poświęcam mojej pasji, którą jest caravaning i podróżowanie z rodziną w piękne zakątki przyrody.


dr n.med. Marek Kasielski – Adiunkt

e-mail: marek.kasielski @umed.lodz.pl


lek. Przemysław Szczepanowski – Asystent

e-mail:  przemyslaw.szczepanowski@umed.lodz.pl


mgr  Cezary Kułak – Asystent

e-mail: cezary.kulak@umed.lodz.pl

Jestem ratownikiem medycznym, pracującym dotychczas zarówno w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Zespołach Ratownictwa Medycznego, jak i Dyspozytorni Medycznej. Z symulacją medyczną po raz pierwszy moje ścieżki zeszły się jeszcze podczas studiów, kiedy to zacząłem prowadzić pierwsze szkolenia i tworzyć proste scenariusze kliniczne. Jednak dopiero praca w CSM pozwoliła mi na pełne wykorzystanie tej metody dydaktycznej i utwierdzenie się w przekonaniu, że równie ważne jak ćwiczenie tego, co nauczyliśmy się z podręcznika jest omówienie działań i ich spokojna analiza już po zakończeniu scenariusza.

W wolnych chwilach staram się opanowywać dziką naturę i nadmiar energii mojego psa.


mgr  Beata Piekarz-Kłys – Asystent

e-mail: beata.piekarz@umed.lodz.pl


Mikołaj Wasilewski – Instruktor

e-mail:  mikolaj.wasilewski@umed.lodz.pl


mgr  Marcin Maciejewski – Asystent

e-mail: marcin.dominik.maciejewski@umed.lodz.pl


mgr  Michał Mielczarek – Specjalista ds. symulacji

e-mail: michal.mielczarek@umed.lodz.pl


mgr  Grzegorz Milewski – Specjalista ds. symulacji

e-mail: grzegorz.milewski@umed.lodz.pl

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kierunku ratownictwo medyczne. W czasie studiów aktywnie działałem w Studenckim Towarzystwie Naukowym oraz Studenckim Kole Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof. Od 2006 roku pracuje w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi na zespole wyjazdowym jako ratownik medyczny. W CSM pełnie role specjalisty ds. symulacji medycznych. Moje zainteresowania to: wspinaczka  górska, squash, pływanie.


mgr  Marcin Dzwonkowski – Asystent

e-mail: marcin.dzwonkowski@umed.lodz.pl


mgr  Katarzyna Janusz – Asystent

e-mail: katarzyna.janusz@umed.lodz.pl


Łukasz Zmyj – Technik symulacji

e-mail: lukasz.zmyj@umed.lodz.pl


mgr Piotr Dąbrowski – Specjalista ds. symulacji

e-mail: piotr.dabrowski@umed.lodz.pl


Sławomir Balcerak – Technik symulacji

e-mail: slawomir.balcerak@umed.lodz.pl


mgr  Natalia Milewska – Specjalista ds. symulacji

e-mail: natalia.milewska@umed.lodz.pl


Sebastian Senderowicz – Technik symulacji

e-mail: sebastian.senderowicz@umed.lodz.pl

Jestem ratownikiem medycznym oraz studentem III roku Pielęgniarstwa UM w Łodzi. W Centrum Symulacji Medycznych pełnię Funkcję technika ds.symulacji. Praca w CSM daje mi dużo satysfakcji i umożliwia nabywanie cennego doświadczenia. Prowadzę bloga: Ratownik medyczny na pielęgniarstwie.

Interesuję się terrarystyką – hoduję agamy, kameleony, gekony, węże i ptaszniki.

W wolnych chwilach biegam, pływam i wędruję po górach.


mgr  Anna Marczyńska – Technik symulacji

e-mail: anna.marczynska@umed.lodz.pl

Z wykształcenia psycholog doradztwa zawodowego i organizacji. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia indywidualnego poradnictwa psychologicznego oraz warsztatów z zakresu rozwijania kompetencji miękkich. Absolwentka szkoły policealnej nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego kierunku Ratownik Medyczny. Obecnie łączy zdobytą wiedzę i umiejętności pracując na co dzień w centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jako technik symulacji medycznych.

Pasjonatka żeglarstwa, snowboardu oraz zagadnień psychologicznych dotyczących motywacji sportowej oraz współzawodnictwa.


Włodzimierz Janiszewski – Asystent

e-mail:  wlodzimierz.janiszewski@umed.lodz.pl


mgr  Dariusz Wójcik – Instruktor

e-mail: dariusz.wojcik@umed.lodz.pl


Roksana Adamska – Sekretarka

e-mail: roksana.adamska@umed.lodz.pl


Mateusz Znyk – Technik symulacji

e-mail:  mateusz.znyk@umed.lodz.pl

Jestem ratownikiem medycznym oraz studentem zdrowia publicznego ze specjalizacją organizacja medycyny ratunkowej i zarządzania kryzysowego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. 

W czasie pierwszych studiów na Politechnice Łódzkiej dzięki pracy w Studenckim Radiu ŻAK Politechniki Łódzkiej zdobyłem również doświadczenie w zakresie dziennikarstwa radiowego oraz realizacji dźwięku. Szybko okazało się, że ogromną radość przynosi mi praca z zespołami na scenie w czasie koncertów oraz w studiu nagraniowym. 

Interesuję się podróżami, w czasie których chętnie poznaję inne kultury, języki i obyczaje, uwielbiam również żeglować i jeździć na nartach. Poza szlifowaniem i zdobywaniem nowej wiedzy medycznej bardzo lubię też zgłębiać inne obszary wiedzy np., w zakresie kulturoznawstwa, fizyki, astronomii oraz mechaniki i budowy maszyn 


Podziel się
Logotypy unijne

Projekt „Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Copyright © 2021 UMED
Deklaracja dostępności